Strona 1 z 1

Vivese senso duo recenzja

PostNapisane: 26 maja 2018, 11:33
przez uniwozus
Zmniejszanie się objętości włosów to problem, który dotyczy obojga płci. Dla kobiet to powód stresu, ponieważ siwiejące włosy można ukryć pod warstwą farby, zaś łysienie, szczególnie w przypadku brunetek, jest bardzo widoczne. Mężczyzn łysienie jednak występuje częściej, w dodatku jest również bardzo trudne do zaakceptowania. Zakola, przerzedzające się włosy, łysina na czubku głowy, to wszystko bowiem zdradza wiek, a tego panowie obawiają się najbardziej.

Jakie są przyczyny wypadania włosów, w tym łysienia?
Proces łysienia często jest mylony z nadmiernym wypadaniem włosów, a nie jest to najczęściej ta sama dolegliwość. Wypadanie włosów to proces odwracalny, ponieważ na miejsce wypadających włosów, wyrastają nowe. W przypadku łysienia, włosy już nie odrastają. Mieszki włosowe osłabiają się, lub zanikają w ogóle. Najczęstsze przyczyny łysienia to :

Łysienie androgenowe – jest uwarunkowane genetycznie, związane jest z nadmierną podatnością organizmu na dihydrotestosteron. Ta substancja jest pewną formą testosteronu i spełnia w organizmie wiele funkcji, jednak w niektórych przypadkach ma negatywny wpływ na pracę mieszków włosowych, osłabiając tym samym włosy, a to sprawia, że szybciej one wypadają.
Łysienie plackowate – Wzbudza dużo większe obawy niż łysienie androgenowe. Łysienie plackowate objawia się bowiem w różnym wieku, nawet u dzieci. Jego etiologia nie jest jeszcze w pełni rozpoznana. Objawem jest całkowita lub częściowa utrata włosów, tym samym na głowie pojawiają się miejsca całkowicie pozbawione włosów, tzw. placki. W zależności od przebiegu choroby, zmiany takie mogą być odwracalne lub nieodwracalne. Bardzo możliwe, że jest ono uwarunkowane genetycznie, podobnie jak łysienie androgenowe. Może jednak być uwarunkowane również działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych lub też objawem choroby autoimmunologicznej.
Senso Duo to odpowiedź na pytanie: jak walczyć z wypadaniem włosów?
Na polskim rynku stosunkowo niedawno pojawił się olejek VIVESE SENSO DUO. Zawiera 10 aktywnych składników min : egzotycznie brzmiące tarczyca bajkalska i kamelia, ale także znane od lat soja i pszenica, olej z nasion róży oraz oleje: kokosowy, rozmarynowy i pozyskiwany z pestek dyni. W składzie znajdziemy także kofeinę, argininę i unikalny, nanotechnologiczny kompleks multiwitaminowy.

Działanie składników olejku Senso Duo
Działanie składników znajdujących się w olejku Senso Duo jest bardzo szerokie. Mają one na celu wzmocnienie włosów, zwiększenie ich odporności na czynniki zewnętrzne, powstrzymać je przed wypadaniem, a także stymulowanie wzrostu nowych.

Vivese Senso Duo na mocne włosy [/b]
Za właściwości wzmacniające włosy odpowiada głównie :olej rozmarynowy – wygładza on strukturę włosa, chroni go przed zniszczeniami, olej z nasion róży – wnika on w skórę głowy i dostarcza witamin A, C, E a także chroni włosy przed niszczącym wpływem wolnych rodników, które odpowiedzialne są za proces starzenia. Olej kokosowy – usuwa on łamliwość włosów, zapewni im gładkość i połysk. Właściwości regeneracyjne posiada również olej z pestek dyni, dostarcza przy tym witamin A, B, K, oraz tak ważnych kwasów omega-3. Olej ten nie tylko wzmacnia włosy, ale również nawilża je, nadaje również zdrowy połysk. Kompleks multiwitaminowy zawarty w Senso Duo to bogate źródło witamin, aminokwasów i lipidów. Wyciąg z kamelii sprawia że włosy są lepiej chronione, sprzyja bowiem zamykaniu się łusek włosa.

Olejek Vivense Senso Duo przeciwko wypadaniu włosów
Zapobieganie wypadaniu włosów, to zadanie kilku składników obecnych w Senso Duo. Olej kokosowy działa bezpośrednio na korzeń włosów w mieszkach włosowych. Olej rozmarynowy chroni przed łysieniem, wzmacniając włosy ale również mając dobry wpływ na równowagę skóry głowy. Najważniejszym jednak składnikiem chroniących przed wypadaniem włosów jest arginina. Rozszerza ona naczynia krwionośne a przez to sprzyja produkcji kreatyny czyli białka, które stanowi budulec włosów. Ponadto arginina pomocna jest w ukrwieniu skóry głowy, jej odżywieniu, wzmacnia ją więc, wspiera również wytwarzanie tlenku azotu. Kompleks witaminowy zawarty w Senso Duo zawiera substancje, które hamują zanik mieszków włosowych. Na kondycję mieszków włosowych wpływa również wyciąg z kiełków soi i pszenicy, działa on korzystnie na mięśnie, które utrzymują korzeń włosa w skórze głowy. Preparat wydłuża fazę wzrostu włosów, co korzystnie wpływa na ich gęstość. Skrócenie tej fazy to jedna z najczęstszych przyczyn łysienia, ponieważ wtedy młode włosy nie nadążają ze wzrostem, a więc nie udaje im się uzupełnić braków powstałych przez wypadające włosy oraz te w fazie spoczynku.

Ważnym składnikiem Senso Duo jest kofeina, głównie w przypadku osób z łysieniem androgenowym, blokuje ona wydzielanie dihydrotestosteronu, czyli wpływa na główną przyczyną utraty włosów.

Senso Duo na przyśpieszenie wzrostu włosów
Warto również chwilę poświęcić na przejrzenie składników odpowiedzialnych za wzrost włosów. Senso Duo w tym przypadku korzysta z działania kofeiny, która stymuluje korzeń włosa. Podobne działanie ma również kamelia, która aktywuje osłabione komórki do wzrostu. Ogromne znaczenie ma tu również tarczyca bajkalska, wpływa ona korzystnie na regenerację skóry głowy a to sprawia, że mieszki włosowe są lepiej odżywione, a komórki macierzyste zostają pobudzone co wpływa na wzrost młodych włosów. Nie bez znaczenia jest tu również wspominany wielokrotnie kompleks witaminowy, który wpływa na odżywienie skóry głowy, czyli pośrednio wpływa na wzrost silnych i odpornych na uszkodzenia, włosów.

Senso Duo – nadzieja dla pacjentów z problemami z łysieniem
Medycyna od lat szuka skutecznych sposobów na walkę z tą kłopotliwą dolegliwością. Ustalenie przyczyn łysienia, wpłynie korzystnie nie tylko na zdrowie fizyczne ale i psychiczne pacjentów. U osób, które odzyskują bujną fryzurę obserwuje się również wzrost pewności siebie, odzyskanie dobrego samopoczucia. Wiele osób dotkniętych łysieniem sięga po bardzo inwazyjne metody leczenia, którymi jest przeszczep włosów. Rozwój medycyny i nauki sprawia, że te drastyczne metody przechodzą jednak już do historii.
Obrazek
Odpowiednio dobrane i przetworzone kompozycje roślinne mogą wpłynąć na zahamowanie łysienia o 60% już w ciągu 3 miesięcy – tak twierdzi zespół francuskich badaczy. Badania przeprowadzono na grupie osób w średnim wieku, zmagającej się z różnymi postaciami łysienia. Badanych podzielono na dwie grupy, jedna otrzymywała olejek Senso Duo, druga placebo. Efekt był taki, że substancje czynne zawarte w olejku mają ogromną skuteczność u osób z łysieniem androgenowym i plackowatym.

vivèse senso duo oil opinie – opinie ekspertów ds. dermatologii i trychologii
Przedstawiamy komentarz do badań eksperta dermatologii, Dr Hanna McFurry z Centrum Medycznego w Londynie: potwierdzenie tak wysokiej skuteczności olejku Senso Duo w walce z łysieniem to prawdziwy przełom. Osoby zmagające się z tą dolegliwością otrzymują nareszcie kompleksowe wsparcie, skuteczne niezależnie od tego, jaka jest przyczyna utraty włosów. Niezwykle ważne jest także szerokie spektrum działania olejku Senso Duo – obejmujące zarówno ochronę przed wypadaniem włosów, jak i stymulację wzrostu nowych.